Sledujte nás v médiích!

Bytecheck rozjel trh s inspekcemi nemovitostí.

Kontaktní formulář

Rostoucí zájem o byty vede v mnoha případech k tomu, že kupující nedostanou dostatek času na důkladnou prohlídku nemovitosti. Podle specialistů, kteří provádějí inspekce nemovitostí a technický stav kontrolují právě pro nové majitele, developeři či makléři zkracují dobu na přejímku bytu i na půl hodiny! Více zde ve 23 minutě.

 

btck_ct1

Bytecheck-CT1.2Denně minimálně jedna stížnost na řemeslníky v Česku. To je bilance, kterou eviduje Česká obchodní inspekce za rok 2013. Podívejte se, co doporučuje Bytecheck – Inspekce nemovitostí, abyste se nespálili. Reportáž zde.

Inspektor nemovitostí zjistí skutečný stav domu nebo bytu, který kupujete. Vypracuje protokol, kde sepíše veškeré vady, které byste dříve či později museli zaplatit ze svého. Získáte tím tak možnost vyjednat někdy i velmi výraznou slevu z kupní ceny, nebo možnost od koupě odstoupit dříve, než bude pozdě.
Neplaťte za nové bydlení, dokud neznáte jeho pravý stav.
Všichni inspektoři firmy Bytecheck mají vysokoškolské vzdělání stavebního směru a jsou odborně vyškolení. Každý z inspektorů má také nejméně desetiletou praxí v provádění nebo dozorování staveb. Hlavní inspektoři jsou vždy inženýři nebo architekti s autorizací. Každý
z našich inspektorů používá při inspekci špičkovou moderní techniku.

Na jaře 2015 si Jakub s Martinem koupili v Praze společný byt s velkou terasou v dokončené a z velké části vyprodané novostavbě. Svůj nový domov viděli dvakrát a poté podepsali smlouvu o budoucí kupní smlouvě. Jednání bylo solidní, nechyběl jediný doklad ani revizní protokol. Pak se vše změnilo. Převzetí nového bytu byl šok. Opravy by stály půl milionu.  Zdroj

DSC_0065

 

„Před podpisem kupní smlouvy jsme se přece jen rozhodli povolat inspektora nemovitostí. To, co se strhlo, nás překvapilo,“ přiznává Jakub, který je advokát. Kromě běžné kontroly vad a nedodělků stavby si Jakub objednal měření akustiky mezibytové příčky a stropu nad bytem, což jsou skryté vady, na které se vztahuje záruka. Tým inspektorů se do bytu dostavil v poledne spolu se zástupcem investora a oběma partnery.„Začínali jsme měřit a kontrolovat vše najednou, každý ze tří inspektorů měl na starosti něco jiného,“ říká inspektor Ondřej Bláha ze společnosti Bytecheck.

U měření akustiky bylo nutné vyjednat návštěvu u obyvatel sousedních bytů, mezi kterými byla akustická příčka a strop. V bytě se mimo měření akustiky nejprve kontroloval soulad s klientskými změnami, výměry bytu, terasy, sklepu i garážového stání. Ty sice nejsou majetkem nových vlastníků, ale jsou ve výlučném užívání.

 

Vady za statisíce

Po tříhodinové kontrole stometrového bytu a jeho součástí bylo nalezeno úctyhodných padesát vad. „To byla celkem nadprůměrná hodnota. Někdy odhalíme deset, někdy třicet, záleží spíš na jejich závažnosti, a jak se k nim postaví prodejce,“ vyhodnocuje Ondřej Bláha závěry z inspekce.

I několik málo vad může znamenat desítky tisíc a právní bitvu a naopak 70 procent drobností může developer v mžiku opravit do doby, než se chcete nastěhovat. V našem případě to byla kombinace obojího.

Parkovací stání bylo úzké tak, že odporuje dotčené normě ČSN. Zjištěny byly poškozené dlažby a obklady v koupelně, nerovnosti ostění u dveří v interiéru a velkých prosklených výkladců na terasu, chybějící izolace potrubí  v instalační šachtě a v revizních otvorech, chybějící prohlášení o shodě u baterií v koupelně (výrobky nebyly označeny), praskliny mezi okny a omítkou fasády, netěsné vstupní dveře, úzké WC, špatné sklony parapetů na terase (tvorba louží), chybějící zpětná klapka pro digestoř, problémy se spádem terasy a další.„S inspektorem jsme na místě developerovi předali seznam vad k odstranění, včetně upozornění, že výsledek akustické zkoušky předložíme do tří dní. Po této době skutečně ukázalo, že akustická příčka je o dva decibely nevyhovující, strop byl v pořádku. Všechny dokumenty obdržel zástupce prodejce. Za několik dnů jsme svolali jednání za účasti mé, developera, inspektora a na něm se bod po bodu problémy řešily. Musím říct, že debata byla plamenná, ale věcná na obou stranách. Technici developera i náš inspektor se přebíjeli argumenty,“ popisuje setkání Jakub.

Největší problémy byly s parkovacím stáním, akustikou a šířkou WC. Parkovací stání mělo reálně menší plochu, než bylo dohodnuto ve smlouvě i se započítáním tolerance a navíc do něj zasahoval sloup tak, že při zaparkovaném autě vedle by bez instalace zrcadel na protější stěně bylo prakticky nepoužitelné.

Více zde

 

Článek, který právě vyšel ve speciálu BYDLENÍ časopisu TÝDEN na téma rekonstrukce versus novostavba, zmiňuje inspekce nemovitostí jako dobrého pomocníka, který vám pomůže nenechat se při koupi bydlení nachytat.

 

111_065_BYDLENI_Stránka_1

Citace z článku: “Předejít nepříjemným překvapením při koupi domu nebo bytu můžete také využitím služeb odborného inspektora nemovitostí. Nemovitost ještě před nákupem důkladně prohlédne a o zjištěných závadách sepíše podrobný protokol. Získáte tím lepší představu o finančních nákladech na dodatečné opravy, zároveň můžete zjištěných nedostatků využít jako argumentu při domlouvání ceny. „Ve většině případu inspekce nemovitosti klientovi ušetří peníze v řádu desítek až stovek tisíc korun,“ připomíná Pavel Štáf ze společnosti Bytecheck – inspekce nemovitostí. Developeři si totiž s nedodělky hlavu nelámou. Jenom u nových bytu dosahuje jejich průměrná cena 73 tisíc korun, v případě novostaveb rodinných domu jde o částku 177 tisíc. Ještě vážnější problém představují skryté vady u starších staveb. U bytu je jejich průměrná zjištěná cena 157 tisíc korun, přehlédnete-li nedostatky u rodinného domu, zaplatíte za jejich nápravu až 365 tisíc.”

 

 

On line deník TÝDEN.cz můžete sledovat zde

V hospodářských novinách dnes vyšel článek o developerské firmě JRD, kde je několikrát zmíněn i Bytecheck – inspekce nemovitostí. Loni se JRD dostala do desítky největších rezidenčních developerů v Praze, a to díky tržbám. V počtu prodaných bytů před ní mají pořád náskok největší developeři, kteří svůj byznys rozjížděli v době, kdy zakladatel a majitel JRD Jan Řežáb ještě studoval. Loni jeho firma prodala v Praze 133 bytů (meziročně o čtvrtinu více) za 605 milionů korun. V dlouhodobém výhledu by pak chtěla v tuzemsku prodávat dvě stovky nových bytů ročně, tedy srovnatelný počet jako například Metrostav Development.

Vzhledem ke svému nynějšímu postavení na thu s nemovitostmi, klade firma JRD také velký důraz na kvalitu služeb pro své klienty. A jednou z těchto klienty velmi oceňovaných služeb je i inspekce nemovitostí od firmy Bytecheck.

Bytecheck - inspekce nemovitostí

Bytecheck – inspekce nemovitostí

Úryvek z článku:

Kontrola kvality bytu od nezávislé firmy v ceně

JRD začínala s menšími domy maximálně o 20 bytech. I dnes takové staví, v posledních letech ale buduje i areá­ly s více než stovkou bytů. Ačkoliv jsou její domy oproti většině projektů lépe zatepleny a mají potřebnou vzduchotechniku, cenově nemusí vyjít dráž než srovnatelné konkurenční novostavby v jejich okolí. “Chceme přicházet s vyšší kvalitou. To ale neznamená, že nebudeme nabízet byty v nižší cenové kategorii. Pokud konkurence ve stejné lokalitě postaví byty za 45 tisíc korun za metr čtvereční, my je nabídneme do 50 tisíc za metr,” přibližuje Svoboda.

Vyšší kvalitou nemyslí jen nízké provozní náklady a systém řízeného větrání se zpětným získáváním tepla, které jsou v domech od JRD běžné. “U všech nových projektů nabízíme klientům kontrolu kvality bytů od renomované, nezávislé firmy Bytecheck,” upřesňuje Svoboda. Lidé s technickou kontrolou bytu od externí firmy zpravidla souhlasí, protože ji zaplatí stavebník. Za zvláštní poplatek si navíc mohou k převzetí bytu přizvat vlastního inspektora nemovitosti, většina klientů to ale podle Svobody nedělá.

V minulosti prováděl výstupní kontrolu zaměstnanec JRD, nyní ji firma najímá zvenku. “S Bytecheckem spolupracujeme také na tom, abychom zlepšovali kontrolu a řízení kvality už v průběhu stavby,” pokračuje Svoboda. Firma také nedávno zaměstnala manažera kvality. “Má za úkol nejen zajistit rychlou opravu reklamovaných vad, ale také nastavit opatření, která povedou ke snižování množství těchto vad do budoucna a k tomu, že se vady nebudou opakovat,” konstatuje Svoboda.

Celý článek zde

 

 

inspekce nemovitostí

Bytecheck – inspekce nemovitostí

„Pro většinu české populace bývá koupě bytu nebo domu jednou z největších investic v našem životě. To si lidé v dnešní době velmi dobře uvědomují, a proto se nechtějí nechat napálit prodávajícím či realitní kanceláří. Díky tomu sledujeme také velký nárůst zájmu o inspekce nemovitostí před jejich koupí,” tvrdí Bára Hálová z Bytechecku.

Inspektoři dokáží v mnoha případech ušetřit desetitisíce korun. „Od startu firmy v roce 2012 jsme prověřili 2040 nemovitostí a odhalili vady za 230 milionů korun. Ve většině případů tak inspekce nemovitosti klientovi ušetří peníze v řádu desítek až stovek tisíc,” doplňuje Pavel Štáf, ředitel Bytechecku.

Celý článek zde

Jeho slova potvrzují i spokojení zákazníci, kterým služba přináší výraznou úsporu pro rodinný rozpočet. „Inspekce nás stála necelých osm tisíc korun, díky ní jsme ale ušetřili přesně 170 tisíc. Mám rád investice, co se vyplácejí a tohle je jedna z nich,” zdůrazňuje Jan Baudyš.

Celý článek zde

O společnosti Bytecheck

Společnost Bytecheck se specializuje na inspekci nemovitostí – bytů, rodinných domů a komerčních prostor. Stojí na straně klienta při koupi novostaveb i starších nemovitostí. Společnost Bytecheck byla založena v roce 2012 a od té doby realizovala 2040 prohlídek a zjistila závady za 230 milionů korun. Je zakládajícím členem Asociace inspektorů nemovitostí (AIN).

České pojišťovny se mohou bránit proti trikům podvodníků i spoluprací s nezávislými inspektory nemovitostí. “Pojišťovnám se naše služby hodí při likvidaci škod na majetku – pojišťovna tak má k dispozici dokumentaci, v jakém stavu byla nemovitost ještě před pojistnou událostí” říká Pavel Štáf, zakladatel a společnosti Bytecheck – Inspekce nemovitostí. “Pro klienty slouží protokol z inspekce jako odborné dobrozdání, které dokládá při likvidaci škodné události”, doplňuje Štáf.

 
Ilustrační foto

Nejvíc je ale činnost inspektorů nemovitostí prospěšná pro kupující bytů a domů. Za poslední čtyři roky Bytecheck odhalil vady za 182 milionů korun. „Velká pochybení jsou k vidění i u novostaveb a developerských projektů,“ dodává Pavel Štáf ze společnosti Bytecheck. Nejčastější pochybení jsou přitom podle něj ve výsledné kvalitě povrchů a funkčnosti vybavení, ale dá se jim snadno vyvarovat důslednou kontrolou. Více na: http://zpravy.e15.cz/byznys/finance-a-bankovnictvi/pojistovny-mohou-spolehat-na-inspektory-nemovitosti-1257896#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

Loni šly nové i starší byty na dračku. Developeři hlásí rekordní prodeje. Ale lidé mají čím dál vyšší požadavky. Už jim například nestačí jedna koupelna, ale za samozřejmost považují jednu velkou koupelnu a jednu samostatnou toaletu navíc. To se týká i menších bytů.

Současným trendem je požadavek kupujících na dvě toalety v bytě,“ říká Pavel Štáf, šéf a zakladatel firmy pro inspekci nemovitostí Bytecheck. V průzkumu mezi téměř třemi tisíci nových majitelů nemovitostí požadavek na dvě toalety vyjádřilo devět z deseti dotázaných. Kupující požadují většinou jeden záchod spojený s koupelnou pro soukromé účely a druhá toaleta by měla sloužit zejména návštěvám. Oddělené prostory se hodí i ráno, kdy partneři obvykle spěchají do práce. Nezáleží na tom, zda rodina bydlí v menším nebo ve větším bytě. I tak kupující chtějí WC oddělené od koupelny.

Trendy, které popisuje firma Bytecheck jsou skutečně v poslední době viditelné. Z naší zkušenosti se to však týká zejména kategorie mezi 30 – 50 lety věku. Ostatní lidé to řeší minimálně. Druhá toaleta je však často pouze přání s to stejně jako bazén, či terasa. Často se klient při splnění tohoto požadavku rozhodne pro nemovitost, která v mnoha dalších parametrech pokulhává,“ uvedl David Bureš.

Problém jsou dispozice

Leckdy nezáleží jen na tom, jak velký byt je, ale také jaké má dispozice. Existují i nabídky, kde na 55 metrech čtverečních, najdete čtyři místnosti. Takový byt se sice může pyšnit kategorií tři nebo dokonce i čtyři plus jedna, ale funkční moc nebude.

Nevhodné dispoziční uspořádání nemovitostí je pro zájemce o byty a domy stále větším problémem,“ zdůrazňuje Pavel Štáf z firmy Bytecheck. „Některé developerské firmy už při stavbě domu dokonce pro kupující připravují i místnosti se sprchou pro mytí kol, kočárků či zablácených psů,“ doplňuje Barbora Hálová, expertka firmy Bytecheck.

Velmi častou výtkou kupujících je špatná dispozice, která je často ze strany developera účelová a nový interiér je tím pak velmi poznamenán. Nedávno jsem zažil projekt, ve kterém jsou dva pokoje tak malé, že se tam skutečně vejde pouze jednolůžková postel a zbývá jeden metr velká mezera ke zdi,“ říká David Bureš.

Máme čím dál tím víc věcí

Vypadá to, že lidé vlastní víc a víc majetku. Jak jinak by se dala vysvětlit touha po větším úložném prostoru. Zájemci o nové bydlení preferují užší chodby a místo toho větší skříně. Dávat věci do sklepa už není trendy.

Důraz na větší úložné prostory klade téměř 90 procent respondentů průzkumu společnosti Bytecheck. Kupující navíc požadují úložné prostory a komory na patře přímo u bytu. Kupujícím ale nestačí vestavěné skříně. Chtějí víc. Přejí si větší sklepy, kočárkárny a kolárny. A sklep už neznamená komůrku dvakrát dva metry. Ideální sklep by měl připomínat spíš garáž, kam se vejde sportovní vybavení i příslušenství na auto, jako je například střešní box.

Článek ze serveru Hypoindex.cz

Inspektoři nemovitostí stále víc pomáhají lidem v boji proti závadám a nedostatkům v kvalitě bytů a domů. Víc než dvě třetiny klientů podle průzkumu firmy Bytecheck využívá inspekci nemovitostí jako nástroj na vyjednávání ceny kupované stavby. Z dat také vyplývá, že Češi zvyšují požadavky a mění nároky na využívání jednotlivých dispozičních částí domů a bytů.

Jedna toaleta už lidem nestačí ani v menším bytě. „Současným trendem je požadavek kupujících na dvě toalety v bytě,“ říká Pavel Štáf, šéf a zakladatel firmy pro inspekci nemovitostí Bytecheck. V průzkumu mezi téměř třemi tisíci nových majitelů nemovitostí požadavek na dvě toalety vyjádřilo devět z deseti dotázaných. Přáním kupujících je jeden záchod spojený s koupelnou pro soukromé účely, druhá toaleta by měla sloužit zejména návštěvám. Oddělené prostory se hodí i ráno, kdy partneři obvykle spěchají do práce. I v menších bytech je v oblibě WC oddělené od koupelny.
Dalším moderním trendem bydlení je zúžení chodeb a předsíní a zvětšení úložných prostor. Nosit nepotřebné věci do sklepa? To už v dnešní době uspokojí jen menšinu lidí. Důraz na větší úložné prostory klade téměř 90 procent respondentů průzkumu. Kupující navíc požadují úložné prostory a komory na patře přímo u bytu. Lidé si stále víc přejí i větší sklepy, kočárkárny a kolárny. Ideální sklep současnosti by měl připomínat spíš menší garáž, kam se vejde sportovní vybavení i příslušenství na auto, jako je například střešní box.
„Nevhodné dispoziční uspořádání nemovitostí je pro zájemce o byty a domy stále větším problémem,“ zdůrazňuje Pavel Štáf z firmy Bytecheck. „Některé developerské firmy už při stavbě domu dokonce pro kupující připravují i místnosti se sprchou pro mytí kol, kočárků či zablácených psů,“ doplňuje Barbora Hálová, expertka firmy Bytecheck.
Inspektoři nemovitostí za poslední čtyři roky odhalili na posuzovaných nemovitostech závady za astronomických 182 milionů korun. Průměrná cena nedodělků u nových rodinných domů je 176 850 korun na dům, u bytů to je 73 730 korun. U starších nemovitostí to jsou ještě vyšší částky – u starších bytů dosahuje cena zjištěných závad v průměru 157 430 korun, rodinné domy jsou na tom ještě dvakrát hůř, průměr činí 365 220 korun.
https://www.facebook.com/Bytecheck-Inspekce-nemovitost%C3%AD-325119267502921/
http://www.buildingnews.cz/zpravy-dne/moderni-trendy-jedna-toaleta-uz-nestaci-ani-v-mensim-byte.html
 
 

Untitled-4

Tlak na cenu a stavební krize drtí kvalitu stavebních prací. Pracovníci na stavbách se rychle mění, firmy vznikají a zanikají a uhlídat kvalitu staveb je velký problém i pro developery. Nikoliv však jediný. Existují totiž normy a vyhlášky, kterými se mus íarchitekti a stavební firmy řídit. Mnoho z nich nastavuje parametry, které jsou však z pohledu uživatele nesmyslné, omezující a alibistické. Nejsou však v rozporu s předpisy.

 

Zdroj: http://bydleni.idnes.cz/zavady-na-novostavbach-bytu-d1a-/stavba.aspx?c=A131127_144414_stavba_web

Untitled-2

 

Investujete do staré či nové nemovitosti? Zde se opravdu vyplatí řídit se pořekadlem Dvakrát měř, jednou řež.

Jaké jsou nejčastější vady, nedodělávky a s nimi spojené komplikace, se kterými se při koupi nemovitosti dříve či později můžeme setkat? U starších staveb se jedná především o trhliny v omítkách a obkladech, nadměrnou vlhkost zdí či havarijní stav elektroinstalace, vodovodu apod.

 

001bEva a Josh si před rokem rezervovali byt v novostavbě u Brna. Nyní proběhla kolaudace a developer vyzval majitele k převzetí. Eva si na prohlídku bytu vzala inspektory ze společnosti Bytecheck. “Než jsme navštívili byt, nepodařilo se nám najít chodník vedoucí ke vstupu do domu, žádný totiž nebyl. Zástupce prodejce na nás ale již čekal u otevřených garážových vrat. Těmi jsme do domu vstoupili,” popisuje začátky Eva.

Zdroj:http://bydleni.idnes.cz/problemy-s-novostavbou-0sg-/dum_osobnosti.aspx?c=A130509_160138_dum_osobnosti_web

Po několika návrzích jsme našli a posoudili byt, který v záplavě inzerátů vypadal nejlépe. Byl racionálně popsaný a vyhovoval našim potřebám. Jde o byt 3 + 1 v bytovém domě z roku 1956, ve skvělé lokalitě v centru města o velikosti 85 metrů čtverečních. V inzerátu stálo, že je byt po částečné rekonstrukci, tj. nová koupelna, plastová okna a nové stoupačky… <více zde>

Zdroj: http://bydleni.idnes.cz

Vojta při prohlídce jednoho z bytů. Mladý pár navštívil desítky nemovitostí, ale stále nemá vybráno.

Problém byl i u kompletně rekonstruovaných bytů. Ty často neumožňovaly svým technickým provedením bezproblémové užívání. To byl například byt, kde byla tak malá předsíňka, že v ní nešlo svléct ani kabát. Jiná jednotka nabízela ložnici přístupnou pouze přes koupelnu a u nových střešních oken v kovových rámech chyběla izolace, nebo třeba koupelna v bytě 3 + 1 měla rozměry větší vany… <více zde>

Zdroj: http://bydleni.idnes.cz

Nedodržení normové vzdálenosti mezi toaletou a dveřmi v novém bytě. Při každém použití se musí záchod překračovat, případně složitě manipulovat s dveřmi při vstupu.

Mnohé náklady spojené s údržbou domu mohou nepříjemně překvapit, zvláště pokud s nimi nepočítá fond oprav. Měli bychom si dobře prohlédnout fasádu domu. Je poničená, v případě objektů, které nejsou historicky cenné, má provedenou dodatečnou tepelnou izolaci? Je dobré si také všímat stavu soklu, sklepů či půdy (pokud se na půdu dostaneme)… <více zde>

Zdroj: http://bydleni.idnes.cz