Co kontrolujeme u novostavby?

Velmi důležité je všechny vady a nedodělky najít v předstihu. Po převzetí nemovitosti již můžete jen reklamovat.

Kontaktní formulář
  • Co zkontrolujeme
    v rámci služby

  • Prostudujeme vaši smlouvu, definované standardy a zadané klientské změny.

  • Zkontrolujeme byt i jeho součásti - prověříme funkčnost vybavení a kvalitu provedených prací.

  • Na místě předáme seznam vad a nedodělků. Náš formulář může být součástí protokolu o převzetí bytu.

Víme, po čem jdeme… Zde je jen ukázka.

Podlahy – Je podlaha přesně podle standardu nebo klientské změny? Nejsou bezbarvé stopy po lepidle kolem spojů plovoucí podlahy? Nezačíná se podlaha vlnit? Jsou správně uchycené soklové lišty? Nejsou někde uražené rožky desek podlahy?

Dlažby a obklady – Jsou položeny podle správného spárořezu? Není špinavé, prasklé nebo chybějící spárování? Nejsou rozeznatelné rozdíly odstínů dlažby? Není bezbarvý silikon na obkladech? Nejsou vzduchové kapsy pod dlaždicemi? Jsou kvalitně provedeny kamenické detaily nebo lišty?

Omítky a malby – Jsou všude pravoúhlé rohy a svislé stěny? Nejsou v omítkách trhliny? Nejsou omítky nadměrně vlhké? Je všude v místnosti stejný počet vrstev malby? Jsou očištěny malby z vypínačů, soklíků podlahy, zárubní?

Okna – Je provedeno správné uchycení oken – nezavírají/neotevírají se sama po otevření? Není zanesen odvod kondenzátu v rámech oken? Jsou okna ve správné výšce nad podlahou? Jsou okna těsná? Je možná lehká manipulace s klikami? Nejsou okna nadměrně špinavá?

Parapety – Jsou venkovní parapety ve správném spádu? Nebude se na nich držet voda a špína? Jsou těsné vruty? Není upadlá omítka pod vnitřním parapetem? Jsou parapety dle standardu?

Dveře – Jdou dveře bez odporu dorazit k zárubni? Nejsou patrné oděrky a škrábance? Jsou funkční kliky a zámky? Jsou všechny podle standardu nebo klientské změny?

Kontrola dispozice – Je dispozice podle poslední platné klientské změny? Lze nastěhovat a umístit pračku? Je správná výška WC nad podlahou?

Vybavení koupelny – Nejsou znečištěné vodicí lišty sprchové zástěny? Nejsou drobné škrábance na baterii? Není sprchová baterie pokrytá jemným filmem spárovačky? Jsou správně provedeny revizní otvory? Jsou všechny zařizovací předměty dodány podle standardu nebo klientské změny?

Vytápění – Jsou tělesa i hlavice dle standardu? Nevyskytují se oděrky těles? Jsou všechna tělesa stabilní a správně ovladatelná? Je funkční a správně osazený kotel?

Elektroinstalace – Je správně proveden rozvaděč? Je napětí ve volných kabelových vývodech? Jsou pevně osazené a funkční zásuvky? Je dobře provedeno trubkování pro datové kabely?

Vzduchotechnika – Funguje větrání na WC? Jak výkonnou digestoř je možné instalovat? Nerezonuje koupelnový ventilátor při provozu? Jsou správně osazeny zpětné klapky?

Podrobný výčet je v našem formuláři, který vám můžeme ukázat na požádání v jedné z našich poboček.